Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti akademik 2015-2016
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 10 gjëra që mund të ju pushojnë nga puna

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 14258
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 26
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: 10 gjëra që mund të ju pushojnë nga puna   Mon Dec 26, 2011 9:20 pm

Shumica e njerëzve e fillojnë punën e tyre me qëllimet më të mira, duke mos menduar se mund të pushohen nga puna. Mbi të gjitha ai fat është i rezervuar kryesisht për të paaftët dhe punëtorët që marrin materiale të paautorizuara nga kompania.

Por ky është një arsyetim i gabuar. Për të ruajtur sigurinë e vendit të punës tuaj duhet të shmangni 10 kurthe të zakonshme në këtë listë nga Jennifer Star, rektrutuese dhe trajnuese në një korporate me bazë në New York.

1. Gënjeshtrat në aplikimin tuaj të punës ose CV.
2. Duke qënë i pamatur rreth gjërave që kërkoni.
3. Thashethemet.
4. Duke pranuar shumë telefonata personale gjatë orarit të punës.
5. Konsumi i alkoolit gjatë orarit të punës.
6. Kërkimi i tepruar në internet.
7. Përfshirja romantike me shefin apo shefen.
8. Duke harruar të kontrolloni dy herë shifrat që shkruani.
9. Tjetërsimi me kolegët tuaj.
10. Duke treguar me gisht të gjithë përveç vetes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uppz.forumotion.net
 
10 gjëra që mund të ju pushojnë nga puna
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kriteret për të përfituar bursë
» Gruaja që bën çudira
» Sadik Bejko: Mbi mitet dhe çmitizuesit
» Receta popullore për të kuruar tiroidet
» Vladimir Bruçaj: Shqiptarët në Europë duhet të shkojnë të bashkuar, por si europian

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Këshilla për studentët-
Kërce tek: